Müritz Ulusal Parkı

Parktan bir görünüm

Müritz Ulusal Parkı , Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin güneyinde, Berlin ve Rostock'un yaklaşık olarak ortasında bulunan bir milli parktır. Park, 1990 yılında kurulmuştur. Toplam 318 km²lik bir alanı kapsar. Ziyaretçiler, parkın yakınında bulunan Waren şehrindeki bürolardan, park hakkında bilgiler alabilmektedir.

Coğrafya

Ulusal park iki bölüme ayrılmıştır: Büyük parçası, Müritz Gölü 'nün doğusundan Neustrelitz şehrine kadar uzanır. Küçük parçası ise Neustrelitz'in doğusunda bulunur. Ulusal parkın %65'i ormanlarla, %12'si ise gölle kaplanmıştır. Geri kalan bölümü ise ya bataklık ya da çayırdır.

Müritz Gölü 118 km²'lik bir alan kaplar; fakat göl parkın sadece doğu kısmında bulunur. Waren ve Neustrelitz şehirleri parka giriş yollarıdır. Müritz Ulusal Parkı'nda 100 civarında göl ve birçok küçük su birikintisi bulunmaktadır.

Dış bağlantılar

Koordinatlar: 26

This article is issued from Vikipedi - version of the 8/5/2016. The text is available under the Creative Commons Attribution/Share Alike but additional terms may apply for the media files.