Italianamerican

Italianamerican, Martin Scorsese tarafından yönetilen ve Scorsese'nin ebeveynleri Catherine ve Charles'ın rol aldığı 1974 tarihli belgesel.[1] Filmde Scorsese ailesinin üyeleri, Elizabeth Street'teki dairelerinde akşam yemeği yerken, New York'ta İtalyan göçmeni olarak yaşadıkları deneyimleri anlatırlar. Filmde ele alınan konular arasında aile, din, kökenler, İtalyan atalar, savaştan sonra İtalya'daki yaşam ve Amerika'daki yoksul Sicilyalı göçmenlerin para kazanmaya çalışırken yaşadığı zorluklar bulunmaktadır. Scorsese'nin annesi, filmin kredilerinde de yer alan köfte tarifini de verir.[2]

Italianamerican
Yönetmen Martin Scorsese
Yapımcı Elaine Attias
Bert Lovitt
Saul Rubin
Senarist Lawrence D. Cohen
Mardik Martin
Oyuncular Catherine Scorsese
Charles Scorsese
Görüntü yönetmeni Alec Hirschfeld
Kurgu Bert Lovitt
Süre 49 dk.
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Dil İngilizce

Kaynakça

  1. "Scorsese's 1974 Doc About His Parents is Something to Be Thankful For". No Film School. 24 Kasım 2016. 26 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi.
  2. "Catherine Scorsese's pasta & meatballs recipe". Tufnell Park Film Club. 22 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.