Güçlü Soydemir

Güçlü Soydemir
Doğum Güçlü Soydemir
23 Ağustos 1979 (1979-08-23)
İstanbul, Türkiye
İkâmet İstanbul, Türkiye
Milliyet  Türkiye
Meslek Şarkıcı, Söz Yazarı, Besteci, Yönetmen
Etkin yıllar 2000 – Günümüz
Resmî site guclusoydemir.com.tr

Güçlü Soydemir, (d. 23 Ağustos 1979; İstanbul), Türk müzisyen.

Hayatı ve kariyeri

Aslen Erzincan'lı olan Güçlü, iki çocuklu bir ailenin küçüğüdür. İlkokulu İstanbul - Gaziosmanpaşa'daki Dobruca İlköğretim Okulu'nda okudu. Liseyi ise Kadri Yörükoğlu Lisesi'nde tamamladı. Liseden sonra babasının sahibi olduğu müzik markette bir süre çalıştı.

Müziğe olan ilgisi, ailesinden gelen Güçlü, 1989'dan itibaren Unkapanı'nda Uğur Bayar'ın yanında 5 sene kadar çalıştı. Daha sonra Prestij Müzik'e gelerek profesyonel müzikle tanıştı.

Fantezi & Arabesk müziğinin yanı sıra ilâhi albümleri yaptı.

İlk albümünü 2000 yılında "Yeminim Var" adı altında çıkardı. İkinci albümünü 3 sene sonra 2003 yılında "Adı Sevda" adı altında çıkardı. Üçüncü albümünü ise 2 sene sonra "Vuramam Sana" adı altında çıkardı. İlk üç albümü Fantezi & Arabesk türüne dayalıydı. "Vuramam Sana" albümünden 2 yıl sonra 2007 yılında ilahi şarkılara yönelik bir albüm yaparak "İlahiler 2007" adlı albümünü çıkardı. Ardından bir yıl sonra 2008 yılı içerisinde hem arabesk hem de ilahi albümü çıkardı. Bu albümler sırasıyla Mart ayında "Her Gün Aklımda" adı altında, sonrasındaki ilahi albümü ise Eylül ayında "İlahiler 2 (Tövbe)" adlı olarak çıktı. 1 sene sonrasında ise 2009 yılında "İlahiler 3 (Ne Güzeldir)" adlı albümünü çıkardı. 2012 yılının Ağustos ayında "Ey Allah'ım" adlı yeni ilahi albümünü çıkardı. Son olarak Ocak 2013'te "İstanbul - Su Tanesi" albümünü çıkardı.

Diskografi

Dış Bağlantılar

This article is issued from Vikipedi - version of the 1/11/2017. The text is available under the Creative Commons Attribution/Share Alike but additional terms may apply for the media files.