Cem Bahtiyar

Cem Bahtiyar
Doğum adı Cem Bahtiyar
Doğum 18 Ocak 1979 (1979-01-18)
Köken Türkiye Türkiye
Tarzlar Alternatif Rock, Rapcore, Nu Metal
Meslekler Müzisyen
Çalgılar Bas Gitar
Etkin yılları 2002-Günümüz
Plak şirketi Sony Music/GRGDN
Resmî sitesi manga.web.tr
Önemli çalgılar
Bas gitar

Cem Bahtiyar (d. 18 Ocak 1979, Denizli) MaNga grubunun bas gitaristidir.

18 Ocak 1979 yılında Denizli'de doğdu. Anadolu Lisesi'nde orta 2. sınıftayken hobi olarak klasik gitar dersleri almaya başlayan Cem, ilerki senelerde ailesinin hediye ettiği bas gitarıyla profesyonel müzik hayatına atıldı.

İlk konserini 16 yaşındayken Denizli Belediyesi Sanat Merkezi'nde verdi. Denizli Belediye Konservatuvarı ve Denizli Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan bir yıl sonra Bilkent Üniversitesi'nde bankacılık ve finans bölümünü okudu.

Müziğe 3 yıl kadar ara verdikten sonra Manga'nın solisti Ferman'ın da vokalistliğini yaptğı “Seven” grubuyla tekrar bas gitar çalmaya başladı. Bu grup çalışmalarına son verdikten sonra maNga'ya katıldı,maNga'nın yanı sıra Göksel ve Emre Aydın ile de çalışmıştır,.

Oğlak burcudur, en sevdiği renk ise kırmızı ve mavidir.Kendisi çok titizdir. Ayrıca "Bitti Rüya"da kullandığı kırmızı bas gitar ailesinin hediye ettiği ilk gitardır.

This article is issued from Vikipedi - version of the 11/20/2016. The text is available under the Creative Commons Attribution/Share Alike but additional terms may apply for the media files.